Wartburg Muziekavonden

Een vorige Wartburg Muziekavond vond plaats op 7 oktober 2017 in de Singelkerk te Ridderkerk.

Medewerking werd verleend door het Groot Samengesteld Wartburg Orkest, een gecombineerd orkest van de 4 locaties onder leiding van de heer André Keijzer
en de oud-leerlingen Arrianne Schipper (harp) en Lydia van Mourik (fluit).

Vrijdag 7 oktober 2017 – Singelkerk – Ridderkerk – 19.30 uur
Avond met Woord en Muziek t.g.v. 500 jaar Reformatie

Groot Samengesteld Wartburg Schoolorkest
bestaande uit de schoolorkesten van de vier locaties Guido, Marnix, De Swaef en Revius
o.l.v. de muziekdocenten André Keijzer en Ad van Pelt

Medewerking werd verleend door
Lydia van Mourik, fluit
Arrianne Schipper, harp

Onder meer in de jaren 1998 en 2001 in de Grote of Laurenskerk te Rotterdam en in 2006 in de Augustijnenkerk te Dordrecht.
In 2009 was er nog een muziekavond op 26 september. 

Op 17 maart 2006 was er een Wartburg Muziekavond in de Augustijnenkerk te Dordrecht.
1. Guido-orkest “La Réjouissance” o.l.v. de heer G.A. Oosterom
2. De Swaef-ensemble o.lv.. de heer A. Uijtbeijerse
3. Wartburg-schoolkoor (met leerlingen van alle locaties) o.l.v. de heer A.L. Keijzer, begeleid op de vleugel door de heer H.C. de Gelder
4. Marnix-schoolorkest o.l.v. de heer R. de Reuver
5. Revius-ensemble o.l.v. de heer J.A. van Pelt (Allegro, uit: Divertimento in C, KV 166 van W.A. Mozart)

Op 17 maart 2001 was er een Wartburg Muziekavond in de Laurenskerk te Rotterdam.
1. Wartburgkoor o.l.v. de heer A. Vroegindeweij, met begeleiding door R. de Reuver aan de piano
2. Guido-orkest o.l.v. de heer G.A. Oosterom
3. Marnix-orkest o.l.v. de heer R. de Reuver
4. Improvisaties over het lijdenskoraal “Ik wil mij gaan vertroosten” door J.A. van Pelt (koororgel),  H.C. de Gelder (transeptorgel) en A.L. Keijzer (hoofdorgel)
5. Improvisaties over Psalm 8 door A.L. Keijzer (koororgel), J.A. van Pelt (transeptorgel) en H.C. de Gelder (hoofdorgel).
6. De Swaef-orkest o.l.v. A. Vroegindeweij
7. Revius-ensemble o.l.v. J.A. van Pelt (Allegro, uit: Divertimento in C, KV 166, van Mozart)
8. Fluitduo Jolanda van den Dool (fluit), Marilien Geuze (fluit) en J.A. van Pelt (piano)

In het kort volgt hier iets over de historie van het vak Muziek op de locatie Revius van het Wartburg College.
Op 1 augustus 1981 ging onze locatie van start als reformatorische scholengemeenschap “Jacobus Revius”.
Hier volgt een overzicht van de muziekdocenten vanaf de start te heden :
 

DocentVanafTotAantal jaren in functie
1Dirk Janszoon Zwart198119854
2Arnold Blok198519861
3Dick van Luttikhuizen198619882
4Ad van Pelt1988202032
5Roeland de Reuver200020066
6Ab Vroegindeweij2007201912
7Lennart Moree2019heden1

Van 1987 tot 1993 was Ad van Pelt bovendien muziekdocent van de locatie Marnix (deze locatie was toen nog zelfstandig, ds. Balthasar Lydiusmavo).