Voormalige Festivalcomponisten

Festivalcomponisten van 1997 tot heden

Sinds de aanvang van het Bach- en Mozartfestival in 1997 staan diverse componisten in het centrum van de aandacht. De componisten staan vermeld in de volgorde van periode van uitvoering.
Tijdens de concerten zijn onder meer hun complete orgelwerken uitgevoerd:

1997: Johannes Brahms, Nicolaus Bruhns
1998: Felix Mendelssohn-Bartholdy
2001: Johann Sebastian Bach
2002: Pierre du Mage
2003: Hector Berlioz, Nicolas de Grigny
2004: François Couperin
2005: Arthur Honegger
2006: Michael Haydn
2007: César Franck, Wolfgang Amadeus Mozart
2008: Michael Glinka, Vincent Lübeck, Gabriel Pierné, Johann Adam Reincken, Robert Schumann, Jean Sibelius
2009: Hendrik Andriessen, Léon Boëllmann, William Boyce, Dietrich Buxtehude, Georg Muffat
2010: Franz Schubert
2011: Johann Nikolaus Hanff, Vincenzo Bellini
2012: Willem Mudde, Jan Pieterszoon Sweelinck
2013: Johann Pachelbel
2014: Hugo Distler, Anthoni van Noordt
2015: Jan Zwart
2016: Georg Böhm
2017: Christian Geist
2018: Christian Friedrich Ruppe
2019: Samuel Scheidt
2021: Louis-Nicolas Clérambault

Thans zijn de complete uitvoeringen van de orgelwerken van diverse andere festivalcomponisten nog bezig (in chronologische volgorde):

Henry Purcell
Georg Friedrich Händel
Felix Mendelssohn-Bartholdy
Louis-James-Alfred Lefébure-Wély
Théodore Dubois
Albert de Klerk
Margreeth de Jong.

De pagina’s van de festivalcomponisten van de afgelopen jaren kunt u hier bereiken:

Geboren voor 1750Geboren na 1750
BachAndriessen
BöhmBellini
BoyceBerlioz
BruhnsBoëllmann
BuxtehudeBrahms
ClérambaultDistler
CouperinDubois
De GrignyFranck
Du MageGlinka
GeistHonegger
HandelDe Jong
HanffDe Klerk
HaydnLefébure-Wély
LübeckMendelssohn
MuffatMozart
Van NoordtMudde
PachelbelPierné
PurcellRuppe
ReinckenSchubert
ScheidtSchumann
SpeuySibelius
SweelinckZwart

Festivalcomponisten (vanaf 1997) in volgorde van uitvoering:

ComponistPeriode van uitvoering
Nicolaus Bruhns1997
Johannes Brahms1997
Felix Mendelssohn-Bartholdy1997 – 1998
Johann Sebastian Bach1999 – 2001
Pierre du Mage2002
Nicolas de Grigny2002 – 2003
François Couperin2002 – 2004
César Franck2002 – 2007
Dieterich Buxtehude2002 – 2009
Jan Pieterszoon Sweelinck2002 – 2012
Hector Berlioz2003
Georg Muffat2003 – 2009
Johann Pachelbel2003 – 2013
Hendrik Andriessen2004 – 2008
Mikhail Glinka2004 – 2008
Samuel Scheidt2004 – 2019
Arthur Honegger2005
Vincent Lübeck2005 – 2008
Michael Haydn2006
Wolfgang Amadeus Mozart2006 – 2007
Johann Adam Reincken2006 – 2008
Robert Schumann2006 – 2008
Franz Schubert2006 – 2010
Jean Sibelius2007 – 2008
Gabriel Pierné2007 – 2011
Théodore Dubois2007 – …
Léon Boëllmann2008 – 2009
William Boyce2008 – 2009
Jan Zwart2008 – 2015
Hugo Distler2008 – 2014
Albert de Klerk2008 – …
Henry Purcell2009 – …
Willem Mudde2009 – 2012
George Frederic Handel2009 – …
Hendrik Speuy2010 – 2011
Christian Friedrich Ruppe2010 – 2018
Vincenzo Bellini2011
Johann Nicolaus Hanff2011
Georg Böhm2011 – 2016
Anthoni van Noordt2011 – 2014
Louis-Nicolas Clérambault2013 – 2021
Louis Lefébure-Wély2014 – …
Margaretha Christina de Jong2016 – …
Christian Geist2017

De grootste projecten:

Nr.ComponistPeriodeAantal pagina’s
(bij benadering)
1Johann Sebastian Bach1999 – 20123.000
2Johann Pachelbel2003 – 2013600
3Jan Pieterszoon Sweelinck2002 – 2012600
4Dietrich Buxtehude2002 – 2009500
5César Franck2002 – 2007500
6Samuel Scheidt2004 – 2019400
7Léon Boëllmann2008 – 2009 400
8Felix Mendelssohn-Bartholdy1997 – 2016300
9Hendrik Andriessen2004 – 2008200
10Georg Böhm2011 – 2016200

Van deze componisten is een groot deel van het totale oeuvre uitgevoerd:

ComponistAfkorting
catalogus
Aantal
werken in
catalogus
Aantal
werken
uitgevoerd
%
1Johann Sebastian BachBWV1.12872064%
2Dietrich BuxtehudeBuxWV25912146%
3Samuel ScheidtSSWV57617430%
4Jan Pieterszoon SweelinckSwWV3399929%
5George Frideric HandelHWV61217128%
6Wolfgang Amadeus MozartKV62614122%